Nadruki
Nadruki na odzieży roboczej
Znakowanie odzieży wykonujemy kilkoma metodami. To jaką metodą znakowania wykorzystamy zależy od kilku czynników:
- MATERIAŁ z jakiego wykonywany jest produkt, który będzie znakowany i nakład
- PROJEKT jaki ma zostać zrobiony - ilość koloró , występowanie przejść tonalnych, kształt, kolor tła.
- MATERIAŁ - czy jest to bawełna, poliester bądź polar , kurtka robocza, spodnie.
- WIELKOŚĆ oraz MIEJSCE NADRUKU - ustalany indywidualnie z klientem , najczęściej jest to lewa pierś i plecy.
- DOPASOWAC KSZTAŁT do miejsca.
Techniki nadruku na odzieży i gadżetach reklamowych
Nowoczesne rozwiązania technologiczne wykorzystywane w branży drukarskiej sprawiają, że niemalże każdy pomysł na nadruk na odzieży lub gadżetach reklamowych może zostać zrealizowany bez trudności. Na dzień dzisiejszy nadruki wykonywane są za pomocą różnorodnych technik, a wybór odpowiedniej metody uzależniony jest od rodzaju materiału, jak i kolorystyki nadruku oraz stopnia skomplikowania jego projektu.
Obecnie do najpopularniejszych technik druku, które są wykorzystywane przy produkcji gażdzetów firmowych oraz spersonalizowanych prezentów należą m.in.:
- sublimacja,
Technika sublimacji będzie idealnym rozwiązaniem w przypadku, gdy chcemy nadrukować na koszulce zdjęcie i zależy nam przede wszystkim na jego trwałości i jak najdokładniejszym odwzorowaniu. Wykonywanie nadruku za pomocą tej metody rozpoczyna się od wydrukowania projektu specjalnymi tuszami na przeznaczonym do tego papierze sublimacyjnym. Następnie za pomocą prasy wgrzewa się go na wybraną tkaninę. Ogromną zaletą tej techniki jest fakt, że nadruki są naprawde trwałe i nie ścierają się nawet podczas prania.
Warto zaznaczyć, że decydując się na zastosowanie sublimacji, musimy liczyć się z pewnymi ograniczeniami co do wyboru materiału. Tego typu nadruki będą atrakcyjne pod względem wizualnym oraz trwałe tylko na tkaninie poliestrowej (lub zawierającej jego domieszkę) w jasnym kolorze. W tym przypadku niemożliwe jest wykonanie nadruku na materiałach bawełnianych i tekstyliach utrzymanych w ciemnej kolorystyce.
- folia flex druk,
Kolejną najpopularniejszą techniką wykonywania nadruku na odzieży należy także folia flex druk. W tej metodzie na samym początku zadrukowuje się folię flex na solwencie. Następnie za pomocą specjalnych znaczników wycina się wydruki po obrysie. Na kolejnym etapie folię wydłubuje się przy użyciu folii transportowej, przekłada się ją na koszulkę i wgrzewa prasą. Ogromną zaletą tej metody jest wręcz idealne odwzorowanie kolorów oraz ich trwałość. Poleca się ją szczególnie do wykonywania nadruków wielokolorowych i z gradientami. Niestety ma też pewne ograniczenia - technika ta nie sprawdzi się w przypadku, jeśli nadruk, który chcemy przenieść na koszulkę, składa się z drobnych elementów. Metoda folii flex druk da najlepsze efekty w przypadku prostych wzorów.
- flex-flock,
Metoda flex-flock najlepiej sprawdzi się w przypadku nie wymagającej odieży. Idealnie nadaje się do wykonywania koszulek z logo firmy i prostych nadruków na gadżetach reklamowych. Proces ich powstawania przebiega następująco - najpierw ploterem wycina się folię, którą następnie przykleja się na materiał i wgrzewa przy pomocy prasy termo transferowej. Decydując się na tę technikę, zyskujemy gwarancję trwałości nadruków. Jednak warto zaznaczyć, że nie poleca się stosowania techniki flex-flock w przypadku nadruków wielokolorowych - wtedy koszt jego wykonania jest znacznie droższy, ponieważ proces powstawania nadruku staje się bardziej skomplikowany. Warto zaznaczyć, że za pomocą tej metody nie można uzyskać gradientów.
- sitodruk.
Metoda sitodrukowa daje nam nieograniczone możliwości, jeśli chodzi o wybór materiału do zadruku. Niezależnie od tego, czy chcemy wykonać nadruk na odzieży, plastiku, materiałowych torbach, czy też plakatach, możemy być pewni, że jego jakość będzie bardzo wysoka. A co najważniejsze - nie będziemy musieli obawiać się, że wyblaknie, popęka lub zetrze się, nawet jeśli dany przedmiot będzie używany bardzo często. Nadruki wykonane za pomocą tej metody są wodoodporne, dlatego ryzyko jego zniszczenia w czasie prania jest bardzo małe.
W przypadku techniki sitodrukowej proces powstawania nadruku polega na przeciskaniu farby drukarskiej przez szablon z sitami bezpośrednio na produkt. Wzór przeniesiony w ten sposób na tkaninę utwardza się dodatkowo za pomocą wysokiej temperatury - farba musi osiągnąć 160 stopni, aby została odpowiednio utrwalona. Warto mieć świadomość tego, że w koszt wykonania nadruku wchodzi także przygotowanie szablonu oraz koszt użytych farb. Dlatego opcja ta jest najkorzystniejsza pod względem finansowym, jeśli zamierzamy zamówić wiele sztuk konkretnego produktu.
Zapraszamy do kontaktu e-mail lub telefonicznego :